webmaster atilla
Bitcoin, Kripto Para Hakkındabitcoin,kripto para
Kaynak : Yabancı kaynaklardan dil çeviri yapıldı.

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital değerdir.

Genellikle bir kripto para birimi, sanal para birimi veya dijital para birimi olarak tanımlanan Bitcoin, tamamen sanal olan bir para türüdür. Nakit paranın çevrimiçi versiyonu gibi. Ürün ve hizmet satın almak için kullanabilirsiniz, ancak henüz pek çok mağaza Bitcoin'i kabul etmiyor ve bazı ülkeler bunu tamamen yasakladı. Bununla birlikte, bazı şirketler artan etkisini satın almaya başlıyor.

Kripto para, kullanıcı talebine göre oluşturulmuş bir model üzerine kuruludur. Kripto paralar belirli bir hükümet veya merkezi otoriteye bağlı değildir. Kripto para birimlerinin belirli bir üretim sınırları olur (İstisnalar hariç). Kripto paranın üretim işlemi kripto para madenciliği adı verilen teknikle yapılmaktadır. Her şey protokole göre giderse ve değişmezse, son bitcoinler 2140 yılı civarında oluşturulacak. Ardından dolaşımda 21 milyon bitcoin olacak.

Her Bitcoin temelde bir akıllı telefon veya bilgisayardaki 'dijital cüzdan' uygulamasında saklanan bir bilgisayar dosyasıdır. İnsanlar Bitcoin'leri (veya birinin bir kısmını) dijital cüzdanınıza gönderebilir ve siz de başkalarına Bitcoin gönderebilirsiniz. Her bir işlem, blok zinciri adı verilen halka açık bir listeye kaydedilir.

Bitcoin almak için cep telefonu uygulamaları kullanabilirsiniz. Bir şeyler satabilir ve insanların size Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verebilirsiniz. Bitcoinler değerlidir çünkü insanlar onları gerçek mal ve hizmetlerle ve hatta nakit parayla değiştirmeye isteklidir.

Bazı insanlar Bitcoin'in hükümet veya bankalar tarafından kontrol edilmediği gerçeğinden hoşlanıyor. İnsanlar ayrıca Bitcoin'lerini oldukça anonim olarak harcayabilirler. Tüm işlemler kaydedilmiş olmasına rağmen, siz söylemedikçe kimse hangi 'hesap numaranızın' size ait olduğunu bilemez.

Bitcoin Güvenlimi
Bitcoin cüzdanınızı kaybetmeniz veya Bitcoinlerinizi silerek sonsuza kadar kaybetmeniz mümkündür. Ayrıca, Bitcoin'lerinizi uzaktan depolamanıza izin veren web sitelerinden hırsızlıklar da oldu.

İngiltere Bankası başkanı Andrew Bailey açıklamasında
Bitcoin'i ödemeler için kullanan insanlar konusunda "çok gergin" olduğunu, yatırımcıların fiyatının son derece değişken olduğunu fark etmeleri gerektiğini belirtti. Bununla, değerin her an önemli ölçüde düşebileceğini ve yatırımcıların çok para kaybedebileceğini kastediyordu.

Webmaster Yorumu
Merak ettiğim bir konuyu araştırıp (Bitcoin) ziyaretçiler için paylaştım. Dünya ekonomisini alt üst edecek bir sistem olarak algıladım. Çalışmadan para kazanma hevesi milyonlarca insanı etkilerse üretimde sıkıntılar olacaktır. Çalışacak insan bulmak zor olacak. Zincirleme etkileri olacaktır.

Şuan için tek tereddüt ettiğim konu yasal sıkıntılar bankalar gibi güvence altına alınmaması. Kısa sürede riske girip vur kaç taktiği yapılabilir. Uzun vadede güvensizlik olur diye düşünüyorum.

Son olarak aklıma takılan hacker gruplarının anlaşıp bir anda bütün sistemdeki hesapları kendi hesaplarına aktarma ihtimali.

atillaRobotlar ve İnsanlar


bitcoin hakkında,kripto para

bitcoin hakkında,kripto para

bitcoin hakkında,kripto para

bitcoin hakkında,kripto para
bitcoin hakkında,kripto para