webmaster atilla
Beşiktaş - BJK - MP3süleyman seba

kara kartal

Beşiktaş Nostalji
beşiktaş nostalji
beşiktaş nostalji
beşiktaş nostalji
beşiktaş nostalji
beşiktaş nostalji
beşiktaş nostalji,mp3
beşiktaş nostalji,mp3
beşiktaş nostalji,mp3
beşiktaş nostalji,mp3
beşiktaş nostalji,mp3

kara kartal KARA KARTALLAR EFSANESİ
Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, 1940-41 sezonuna gençleştirilmiş ve yenilenmiş kadrosuyla girer. Haftalar ilerledikçe puan farkını açan Beşiktaş, ligde liderliğini sürdürmektedir.

Bitime 5 hafta kala rakip Süleymaniye’dir. 19 Ocak 1941 Pazar günü Semih Duransoy’un hakemliğini yaptığı Şeref Stadı’ndaki maça Beşiktaş şu kadro ile çıkar: Faruk, Yavuz, İbrahim, Rıfat, Halil, Hüseyin, Şakir, Hakkı, Şükrü, Şeref, Eşref. O sezon bütün maçlarda olduğu gibi, Takımımız yine muhteşem bir oyun ortaya koyar. Maçın ikinci yarısının ortalarıdır. Beşiktaş takımı farklı önde olmasına rağmen rakip kaleye bitmek tükenmek bilmeyen hücumlar gerçekleştirmektedir. İşte o sıralarda Beşiktaş’ın akın yönü olan Şeref Stadı’nın Atatürk panosu bulunan tarafındaki tribününden bir ses yükselir: “Haydi Kara Kartallar. Hücum edin Kara Kartallar” Şeref Stadı’nı dolduran binlerce taraftar ve maçı takip eden gazeteciler, çınlayan sesle donup kalmıştır. Son derece isabetli bir benzetmedir o anda yapılan. O sezon rakiplerini ezip geçen Beşiktaşlı futbolcuların oynadıkları futbolu “Kara Kartal gibi hücum etmekten” başka bir şekilde tarif etmek mümkün değildir. Tribünlerden gelen sesin sahibi Mehmet Galin isimli bir balıkçıdır.

Voleci Şeref lakabıyla maruf Şeref Görkey’in voleyle attığı 3 muhteşem gol ve kaptan Hakkı’nın, Şakir’in ve Şükrü’nün birer golüyle sahadan 6-0 galip ayrılırlar. Bu maçın ardından, Beşiktaş’ın sembolü “Kara Kartallar” olmuştur.

beşiktaş
beşiktaş kızları

Webmaster Yorumu
Beşiktaş taraftarı olarak;
Rahmetli Süleyman Seba gibi futbola siyaseti karıştırmayan başkanları, profesyonel olup amatör ruhla mücadele eden futbolcuları, bilet alabilmek için sabahladığımız günleri, radyodan maçları dinlerken Halit Kıvanç, Orhan Ayhan...gibi üstadların anlatımlarını hatırlıyorum. Nostalji yaşıyorum.

Beşiktaş'dan Teknik Direktör Gordon Milne.
Futbolculardan Necdet, Ulvi, Ziya, Metin, Ali, Feyyaz, Gökhan, Recep, Alpay, Sergen, Nihat, Pascal...
Fenerbahçe'den Alparslan, Müjdat, Rıdvan...
Galatasaray'dan Simoviç, Prekazi, Tanju...
Trabzon'dan Dobi Hasan, Hami...
aklıma gelenler.

Şimdiki zamana geldiğimde futbol ile eskisi gibi ilgilenmediğimi fark ediyorum. Ancak Beşiktaş sevgisinin yüreğimde sonsuza kadar yaşayacağını biliyorum.

16-12-2021
Webmaster Atilla GöktanBeşiktaş,BJK,Marş,Beste
taraftar,mp3

>Beşiktaş,BJK,Marş,Beste,taraftar

>Beşiktaş,BJK,Marş,Beste,taraftar

>Beşiktaş,BJK,Marş,Beste
taraftar,mp3
Beşiktaş,BJK,Marş,Beste,taraftar,mp3