blockchain analisti,atilla göktan
Blockchain Analisti - Geleceğin MeslekleriFord Avustralya, Deakin Üniversitesi ve Griffith Üniversitesi'nden bir proje çalışması

blockchain analisti,atilla göktan,meslekler
Bloklardan oluşan zincir yapıdaki Blockchain(Blok Zinciri), şifrelenmiş işlem takibini sağlayan dağıtık yapıdaki bir veritabanı sistemidir.

Gelecekte, işe alım, işe alımı desteklemek için bilişsel yetenek de dahil olmak üzere yetenek ve işe alınabilirliğin doğrulanmış ve dağıtılmış ölçümleri olan blockchain ile çalışan blockchain yetenek analistleri tarafından yönetilecektir. Çevrimiçi ve ağ bağlantılı davranışlardan elde edilen veriler, önceki çalışmaların kanıtları ve sensör tabanlı veriler, potansiyel çalışanların alışkanlıkları, tercihleri, becerileri ve ilgi alanları hakkında zengin bilgiler sağlayacaktır. Blockchain, bir kişinin işe alma potansiyeli hakkında kapsamlı bir dijital dosya derlemek için tüm bunları bir araya getirebilir.

Benzer şekilde, bilgi asimetrileri azalacak ve işler için internette gezinmek, form doldurmak ve CV'leri çevrimiçi şablonlara aktarmak gibi zaman alıcı işler geçmişte kalacak. Bunun yerine, dijital CV'niz doğrulanmış ve blok zincirine yapıştırılmışsa, işe alım yapanlar için mevcut olacak ve böylece işverenlerin en iyi çalışan eşleşmesini daha kolay bulmasını sağlayacaktır. Kişisel marka yöneticisi ve içerik oluşturucu, bir bireyin veri setini yönetmeye dahil olacaktır.

Blockchain yetenek analisti, bir rol için ne tür bir insan istediklerini bulmak için işverenlerle birlikte çalışacak (yapay zeka araçlarını kullanarak çalışanın yetenek ve nitelik profilinin analizini yapıyor) ve ardından doğru kişiyi bulmak için yetenek analizi algoritmalarını ve arama botlarını kullanacak. iş için. Doğru kararlar vermek için kanıtlar blok zinciri yetenek analisti aracılığıyla toplanacağı için artık görüşmelere gerek kalmayacak.

Blok zinciri yetenek analisti, algoritmaları analiz etme ve yorumlama konusunda üst düzey becerilere ve müşterilerle iletişim kurma ve ihtiyaçlarının temelini anlama konusunda kişilerarası becerilere sahip olacaktır. Veri madenciliğinin ve kişisel gizlilik standartlarının etik sonuçları hakkında ileri düzeyde anlayışa sahip olacaklardır.


blockchain analisti
Gelecekte meslekler
meslekler

blockchain analisti
Gelecekte meslekler
meslekler

blockchain analisti
Gelecekte meslekler
meslekler

blockchain analisti
Gelecekte meslekler
meslekler
blockchain analisti
Gelecekte meslekler
meslekler