Füzyonist,atilla göktan
Füzyonist - Geleceğin MeslekleriFord Avustralya, Deakin Üniversitesi ve Griffith Üniversitesi'nden bir proje çalışması

Füzyonist,atilla göktan,meslekler
Füzyonistler, karmaşık sorunlara yenilikçi fikirler, deneyimler ve çözümler yaratmak için sanat, mühendislik, araştırma, bilim ve diğer disiplinlerden profesyonelleri bir araya getirmek için tasarım yaklaşımlarını kullanacaklar.

Füzyonistler, uzman disiplin bilgisine sahip insanlar arasında köprü görevi görecekleri birçok endüstride istihdam edilecekler. Örneğin, bir füzyonist, hava koşullarına bağlı olarak özelliklerini değiştiren giysiler için yeni bir tür çekici akıllı kumaş tasarlamaktan sorumlu bir ekibin parçası olabilir. Diğer ekip üyeleri arasında bir malzeme mühendisi, bir moda tasarımcısı, bir sanatçı ve bir dijital sensör tasarımcısı olabilir.

Bir füzyonist, kumaşın tasarımına genel bir yaklaşım oluşturmak için farklı ekip üyelerinin bilgi ve becerilerini harmanlayacak tasarımı tamamlamak için gereken belirli görevleri çevirecek ve koordine edecektir.

Füzyonistler, olağanüstü dinleme, yazılı ve sözlü iletişim becerileri ile mükemmel iletişimciler olacaklardır. Farklı disiplin alanlarından teknik kavramları anlayabilecek ve ilgi alanlarındaki en son teknoloji ve araştırma gelişmelerinden haberdar olacaklardır. Füzyonistler tasarım ve çözüm geliştirme konusunda uzman olacaklardır. Ayrıca iyi gelişmiş organizasyon ve proje yönetimi becerilerine sahip olacaklardır.


Füzyonist
Gelecekte meslekler
meslekler

Füzyonist
Gelecekte meslekler
meslekler

Füzyonist
Gelecekte meslekler
meslekler

Füzyonist
Gelecekte meslekler
meslekler
Füzyonist
Gelecekte meslekler
meslekler