kişisel gelişim

MENÜ

Kişisel Gelişim Hakkında


kişisel gelişim,bulink tv,makale

Sherrie Campbell
Psikolog, Yazar, Konuşmacı


Başarıya ve kişisel tatmine giden yol, kendi kendini geliştirmenin peşinde koşmaktan geçer. Radikal bir şekilde başarılı ve mutlu olanlar, kendilerini geliştirmeye ve hayata ve ilişkilere derin bir ilgi duymaya kapılırlar. Kendini keşfetme yoluyla, kendi kendini eğitme ve gelişimleri konusunda açıkça meraklı ve tutkulu kalırlar. Sadece kendilerini kişisel ve profesyonel olarak riske atmaya istekli olurlarsa öğrenebileceklerine inanırlar.

İyi ya da kötü yaşam deneyimleri sayesinde, tüm çabalarınızda, zorluklarınızda ve başarılarınızda proaktif olmaya muktedir. (Çözüm odaklı) Artık başarı, mutluluk ya da başarıyı beklememeyi seçiyorsunuz, dışarı çıkıp bunu gerçekleştiriyorsunuz. Kendi gelişiminize bağlı kalmak, kişisel efsanenizi yaşama yolundaki ilk adımdır.

1-Kendin olma duygusu
Kendini geliştirme, kim olduğun, değerlerin, inançların ve takip etmek istediğin daha büyük amacın keskin bir farkındalığıyla başlar. Gerçek tatmin ancak kendi hayallerinizin peşinden koşarak ortaya çıkabilir. Hayat, insanlar ve iş zor ve duyarsız olabilir, bu yüzden kendinize diğer insanların fikirlerinin toplamından daha fazlası olduğunuzu hatırlatın ve sizin için anlamlı olanı takip etmeye devam edin.

Hayatta yaşadığınız deneyimler, ancak onları anlamaya çalıştığınızda gerçek anlamlara sahip olabilir. Hayatın bozulmamış bir öğrencisi olmak, her zaman öğretilebilir olmaya hazır kalmaktır. Hayatın getirdiği her deneyimin daha fazla öz-bilgi ve ileriye dönük daha iyi kararlar için nasıl kullanılabileceğini inceleyin. Kim olduğunuz hakkında daha sağlam bir fikir edindikçe, kendi belirlediğiniz amaç ve hedeflerinizi planlamaya, tasarlamaya ve takip etmeye hazır hale gelirsiniz.

2-Merak duygusu
Başarılı bir şekilde yaşamak için, geleceğinizin sahip olduğu tüm olasılıkları sonsuz bir şekilde merak edin. İlerlemeniz ve macera için bastırılamaz bir susuzluğa sahip olmak önemlidir. Merak, hayatınızdaki ve işinizdeki alışılmadık derecede sancılı denemeler ve hataların üstesinden gelmeniz için size ilham verir. Bu tür bir dirençlilik, size korkularınızı bir kenara bırakıp başarının getirebileceği maceraların en dolu dolu deneyimini getirmeyi öğreten edinilmiş bir öz disiplindir.

Merak, daha fazlasını bilmek ve daha fazlasını yapmak için bir özlem yaratır. Tüm durumları ilerlemeniz için fırsatlar olarak görmeyi mümkün kılan o enerjiye ilham verir. Hayata ve iş hayatına macera duygusuyla yaklaştığınızda, fiziksel veya ekonomik olarak ne kadar sınırlayıcı olursa olsun, her şeyin nasıl sonuçlanacağına dair ilgi ve merakla ağzına kadar doldurulamayacak bir durum yoktur.

3-Yön duygusu
Kendinizi ne kadar geliştirirseniz, istediğinizi elde etmede o kadar saf olursunuz. Bu netlik, karar vermeyi kolaylaştırır çünkü bir yöne sahip olmak, önceliklendirme yeteneğinizi geliştirir. Kısa vadede hangi hedeflerin önemli olduğunu ve uzun vadede hangilerinin gerekli olduğunu bilirsiniz. Yön duygusuyla odaklanmış ve etkili olursunuz.

Bir çabaya odaklanmaktan daha organize bir şey yoktur. Yön taahhüt sağlar. Öngörülebilir bir geleceği veya yolu olmayan bir şeye bağlanmak zordur. Şüphe ve netlik eksikliği ile doluysanız, fikirlerinizi hayata geçirmenin bir yolu yoktur. Kişisel gelişim size yön ve dolayısıyla hedeflerinize ulaşma taahhüdü verir.

4-Takip etme duygusu
Neyi başarmak istediğinizi bilmek, harekete geçmenin faydalarını görmenizi kolaylaştırır. Eldeki görevler zevkli olmadığında bile, onları takip etmenin faydasını görmek, belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için gerekli eylemleri almaya kendinizi motive etmenizi kolaylaştıracaktır. Sözde pek çok gerçek vardır, irade varsa bir yol vardır.

Kişisel gelişime bağlı olduğunuzda , her zaman gerekli iradeyi geliştirmenin bir yolunu bulursunuz. Başarı fikriniz ve bunun neye benzeyeceğine dair vizyonunuz, her zaman takip etmek için teşvikinizi aldığınız yerdir.

5-Aciliyet duygusu
Aciliyet duygusu ilham verir. Aciliyet, özellikle de diğerlerinden daha az kaynağa sahipseniz, yaşamınız ona bağlıymış gibi çalışma zihniyetini yaratır. Zavallı kişi olduğunuzda, gelişmek için ihtiyacınız olan ilerlemeler için içinizin derinliklerine ineceksiniz.

Aciliyet, karar verirken hızlı hareket etmenize neden olur. Rutininizden çıkıp farklı bir şey yaparsınız. Hızlı ve verimli bir şekilde sonuç almanız için sizi motive eder, ancak değerlendirmeyi ortadan kaldırmaz. Daha hızlı sonuç almak istiyorsanız, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını değerlendirmeli ve daha sonra israf olarak tanımlanan çabaları ortadan kaldırmalısınız. Hareket eden bir nesneyi yönlendirmenin daha kolay olduğunu unutmayın; bu nedenle, kötü bir karar verdiğinizi fark ederseniz, aciliyet duygusu uyum sağlamanıza izin verir. Çok uzun süre beklerseniz fırsatları ve şansı kaçırırsınız.

6-Esneklik duygusu
Hayatta ve işte zor zamanlar olacak. Zor zamanlar olduğunda, bunlarla etkili bir şekilde başa çıkabilmek için becerilere ve niteliklere ihtiyacınız vardır. Kişisel gelişim, tüm kötü şeylerin gerçekleşmesini engelleyemez, ancak ortaya çıktıklarında engellerle başa çıkmanıza yardımcı olur. Dayanıklılık, size hiçbir meydan okumayı dünyanın sonu olarak görmemenizi öğretir. Direnç , rotayı tamamen değiştirmek anlamına gelse bile, ilerlemeye devam etmeniz için size sabır, farkındalık ve cesaret sağlar.

Kişisel gelişim, her şeyin yalnızca sizin çıkarınız doğrultusunda olabilecek nedenlerle gerçekleştiğine güvenmek için olgunluğunuzu derinleştirir. Bu tür bir zihniyette sizi geride tutacak hiçbir engel yoktur. Başarı merdivenini tırmanırken karşılaştığınız herhangi bir engelle başa çıkmak için daha fazla güven, esneklik ve kişisel ve kişilerarası becerilere sahip olacaksınız.

7-Bağlılık duygusu
İlişkiler iki ucu keskin kılıç olabilir. Ya sizi yukarı kaldırırlar ya da aşağı sürüklerler. Ya sizi hedeflerinize yaklaştırırlar ya da sizi daha da uzaklaştırırlar. Kişisel gelişiminizi geliştirdiğinizde, hangi ilişkilere ve ortaklıklara yatırım yapmaya değer olduğunu ve hangilerini serbest bırakmanız gerektiğini daha iyi görebilirsiniz. Bu tür bir öz farkındalık, size hayatınız, işiniz ve genel başarınız üzerinde olumlu bir etkisi olan ilişkilerden en iyi şekilde yararlanma becerilerini verir.

Öğrenmiyorsan, yaşamıyorsun demektir. En büyük kaynağınız olan Siz'e yatırım yapma taahhüdünde bulunun. Pek çok insan kişisel gelişimden alıkonulur çünkü bu bir zayıflık veya başarı için gerekli becerilere sahip olmadığınızı gösteren bir şey olarak görülür. Zaten hepsini varsayarsan, mutlu ya da başarılı olmayacaksın. Hayatta ve iş hayatında en büyük başarıya ulaşanlar, başarının anahtarının çeşitli durumlarda kendilerini yönetme becerileridir. Bu yetenek kişisel gelişim yoluyla gelir.

İyilik üzerine güzel bir video

kişisel gelişim

Bilgi Köşesi

Mevlana(1207-1273)
Muhammed Celâleddîn-i Rumi, veya kısaca bilinen adıyla Mevlânâ, 13. yüzyılda yaşamış Fars Sünni Müslüman şair, fâkih, âlim, ilahiyatçı ve Sufi mutasavvıf.

Mesnevi, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin tasavvuf anlayışını içeren İslâm kültürünün en önemli eserlerinden biri.

kişisel gelişim,bulink tv,makale,kişisel gelişim sözleri


  Kişisel Gelişim Hakkında

  Özgüven Hakkında

  Benlik Hakkında

  Ego Hakkında

  Pozitif Düşünce Hakkında

  Mutluluk Hakkında

  Sosyal Medya Hakkında

  Başarı Hakkında

  Kamp - Maceracılar Hakkında

  Dünya Şehirleriatilla göktan
Menü-Yukarı

maradonapoliatilla göktan,radyo dinle

  İLETİŞİM

kişisel gelişim,makale,iyilik video

kişisel gelişim,makale,iyilik video

kişisel gelişim,makale,iyilik video

kişisel gelişim,makale,iyilik video
kişisel gelişim,makale,iyilik video

maradonapoli.com