makale
Hayat ve Zaman - Makale


atilla göktan,zaman ve hayat,makale

Mezarlık ziyaretlerimde karamsar bir duygu durumu kaplıyor içimi. Ruh halimi anlatan bir kısa makale diyelim. Dünya da imkanların doğrultusunda istediğin yerlere gidebilirsin. Ancak son durak herkesin gideceği yer mezarlıklar.

Bu hayattan kimler geldi geçti. Dev gibi adamların son demlerini ve aciz durumlarını gördükçe bu hayatın sınav olduğunu daha iyi anlıyorsun.

Herşey gençken güzel ve cazip gelebilir. Ama 40'lı yaşlara merdiven dayadıktan sonra vefat ilanlarını duydukça ve sağlık problemlerin başlayınca bir karamsarlık çöküyor sarıyor ruhunu.

Albümdeki resimlere baktığında çoğu sevdiğin bu dünyadan göç etmiş gitmiş. Anılar ile başbaşa kalıyorsun. Ruhlarına bir Fatiha gönderip hayata tekrar akıyorsun.

Zaman su gibi akıyor. Her saniye ömürden gidiyor. Birgün sanada bana da sıra gelecek. Kariyer yapamadım zengin olamadım diye üzülme.

Ölüm anı yaklaştığında bunların hiçbir önemi kalmayacak. Tek tesellimiz sevdiklerimizi Ahiret hayatında görebilme ihtimali diyelim ve Allaha şükür edip imkanlar doğrultusunda ihtiyacı olanlara yardım edip hayır duası alalım. İmanımızı güçlendirip hayatımızı ona göre yaşayalım. Huzurlu vefat edebilmek için hırslarımızın esiri olmayalım.

Hayatın karmaşasına kapılıp yaşıyoruz. Maddi duyguların ve hedeflerin ihtirasına kapılmayalım. Manevi duygularımızı unutmayalım.

Anne, baba ve sevdikleriniz ile daha çok zaman geçirin. Yüzyüze gönül almanın, yanında olduğunuzu hissetirmenin yerini hiçbir şey tutamaz. Sevdikleriniz vefat ettikten sonra mezarına gidip bazı şeyler için pişmanlık duymak var unutmayın.

Webmaster Atilla GöktanHayat ve zaman
makale

Hayat ve zaman
makale

Hayat ve zaman
makale

Hayat ve zaman
makale
Hayat ve zaman
makale