listenturkey.com - Radyo Dinle

Sosyal medyayı kullanmıyorum. E-posta ile iletişim halinde kalabiliriz.
I do not use social media. We can also stay in contact by e-mail.


webmaster atilla
Webmaster Atilla Göktan İletişimWebmaster Atilla Göktan
info@atillagoktan.com


İLETİŞİM FORMU


İsim
Email
Mesaj

 

satılık domainler
HAKKIMDA
1973 doğumluyum. Evli 2 çocuk babasıyım.
Araştırmayı ve web tasarım ile uğraşmayı seviyorum. Hayal gücü geniş, detaycı, inançlı biriyim.
Yeni merakım domain ticareti.
müzik,relax,meditasyon,atilla göktan,calm

Domain for sale
maradona
maradonapoli.com


SATILIK DOMAINLER


  Domainleri Natro 2.el platformundan alabilirsiniz.

  maradonapoli.com
satış da


  maradonapoli.net
satış da


  10diegomaradona.com
satış da


  maradonax.com
satış da


  maradonati.com
satış da


  sepetimidoldur.com
satış da


  sepetimedoldur.com
satış da


  comturkiye.com
satış da


  hikayeniz.com
satış da


  sermayebaba.com
satış da


  milyarsepeti.com
satış da


  uzaytatili.com
satış da


  alsanapara.com
satış da


  alyemek.com
satış da


  kdzpide.com
satış da


  robotsjapan.com
satış da


  datacil.com
satış da


  paracil.com
satış da


  albitecek.com
satış da


  domaincaddesi.com
satış da


  bulinktv.com
satış da


  osmanlicilek.com
satış da


  btckolay.com
satış da


  okudinle.com
satış da


  sibertim.com
Teklif gönder


  gazeteradyotelevizyon.com
satış da


domain alan adı hakkında
Domain Hakkında Bilgiler

Domain=Alan adı
İnternette, alan adınız benzersiz kimliğinizdir. İnternette bulunmayı planlayan herhangi bir kişi, işletme veya kuruluş bir alan adına yatırım yapmalıdır. Kendi alan adınıza, web sitenize ve e-posta adreslerine sahip olmak size ve işinize daha profesyonel bir görünüm kazandıracaktır.

Bir işletmenin bir alan adı kaydettirmesinin bir başka nedeni de telif haklarını ve ticari markaları korumak, güvenilirlik oluşturmak, marka bilinirliğini artırmak ve arama motoru konumlandırmasıdır.

Örnek
www.alanadiniz.com

com uzantısı tercihinize göre değişebilir. Ancak com uzantısı popülerdir. com.tr için ticari belge gerekmektedir.

Bir alan adına karar vermek ve kayıt yaptırmak aceleyle yapılmamalıdır. Müşterileri başarıyla sitenize yönlendirmesi gereken değerli bir pazarlama ve arama aracıdır. Çevirimiçi pazardan alan adınızı alırken vereceğiniz en önemli karar bu olabileceğinden, dikkatli bir şekilde düşünme ve araştırma yapılmalıdır. Marka bilinci ön planda tutulmalıdır.

Güçlü bir alan adı
İşletmenize profesyonel güvenilirlik katar ve sizi oradaki milyonlarca hızlı zengin olma planı web sitesinden ayırır. Markanız için görünürlük sağlar. Bir vitrin penceresi gibi, iyi bir alan adı farkındalık yaratacak ve müşteri çekecektir. İşletmenizi teknoloji meraklısı ve ileri görüşlü olarak kurar. Ürünleri çevrimiçi olarak satsanız da satmasanız da, bölgenizi çevrimiçi olarak talep etmek itibarınız için çok önemlidir.

İnternetteki varlığınız için hareketlilik yaratır. Web barındırma hizmetlerini değiştirmeye, farklı bir ülkeye taşınmaya veya kendi şirket içi sunucunuzu kullanmaya karar verirseniz, alan adınız yanınızda kalır ve her şeye yeniden başlamak zorunda kalmadan markanızı oluşturmaya devam etmenize olanak tanır.

Arama motoru sıralamanızı yükseltir. İşinizi kurduğunuzda ve web sitenizi kaliteli içerikle geliştirdikçe, alan adınız Google gibi arama motorlarında giderek daha fazla tanınır hale gelecek ve bu da size daha fazla müşteri çekecektir. Markanıza dünya çapında pazarlanabilirlik sağlayacak veya özellikle yerel bir bölgeye odaklanmayı seçebilirsiniz.

Markanız sizinle, değerlerinizle, kimliğinizle ve sunmayı vaat ettiğiniz şeyle ilgili her şeyi söylüyor. Alan adınız neden farklı olsun? Birini seçmeden önce, ihtiyaçlarınız için en iyi kararı verebilmeniz için orada bulunan farklı alan adı türleri ve türleri konusunda kendinizi eğitmeniz önemlidir. Yeni bir başlangıç şirketi, müşterileri herhangi bir kafa karışıklığı olmadan sitenize yönlendirmek için şirket adıyla paralel olan hatta daha iyisi eşleşen bir alan adı seçmelidir. Bu, kendinizi dünyaya duyurmadan önce işletmeniz için benzersiz ve etki alanı olarak kullanılabilen bir ad seçmek için harika bir fırsattır.

Halihazırda mevcut bir işletmeye sahipseniz ve şirket adınız veya kullanmak istediğiniz belirli anahtar kelimeler mevcut değilse, bir alan adı seçmek için biraz yaratıcılık gerekebilir.

Kısa ve hatırlaması kolay bir alan adına sahip olmak her zaman daha iyidir. İdeal olarak uzunluk 6-10 harf arasında olmalıdır ve 8 en tatlı nokta olmalıdır. Basit, özlü ve yazılabilir, daha uzun, daha açıklayıcı adlar için kural olmalıdır. Kullanıcıları karmaşıklaştırıp hayal kırıklığına uğratabilecekleri için kısa çizgiler ve sayılar kullanmaktan kaçının.

Anahtar kelimeler, bir alan adında kullanılan ürün veya hizmetle ilgili kelimelerdir. Ziyaretçi anahtar kelimeyi yazınca sitenizin ilk sıralarda çıkması kazanç sağlayacaktır. Bunun için seo çalışması gereklidir. Google, anahtar kelimelerin katı kullanımını küçümsemek için son birkaç yılda algoritmasını değiştirdi ve şimdi bunun yerine siteleri güçlü bir marka bilinci ile ödüllendiriyor. Google'ın "gürültüyü" ayıklama yöntemidir.

Seçtiğiniz alan adını sorgulamak için arama motorlarına domain sorgulama yazmanız yeterli. Alan adınız alınmış ise whois sorgulama ile kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca alan adınıza daha önceden erişim engeli gelmiş olabilir. BTK domain sorgulamadan öğrenebilirsiniz.

Erişim engeli var ve alan adı boş ise hosting firmasından alacağınız faturayı online gönderebilirsiniz. İnceleme sonrası erişim yasağı kalkacaktır.

Alan adını aldıktan sonra whois sorgulama ile üzerinize kayıt edildiğini mutlak kontrol ediniz. Panelden kişisel bilgilerinizi güncellemeniz yeterli.

Alan adını aldıktan sonra panelden transfer edilemez konumuna getirmenizi öneririm. Bu alan adınızın güvenliğini sağlar. Domain almak için Dünya geneli kuruluşlarda bulunmaktadır. Araştırıp kararı siz verin.

Bir gTLD'de (üst düzey domainler, alan adları) bir alan adı rezerve etmek için, bir alan adı tescil ettiren, onu ICANN onaylı bir kayıt kuruluşuna kaydettirmelidir. Tescil şirketi, alan adının kayıt için uygun olup olmadığını kontrol edecek ve alan adı tescil ettirenin bilgileriyle bir WHOIS kaydı oluşturacaktır.

Alan adlarını, bir kayıt şirketinin satıcıları aracılığıyla kaydetmek de mümkündür. Bir alan adını tescil etmek için kayıt kuruluşuna veya satıcılarından birine çevrimiçi olarak başvurulur. Alan adı tescil ettiren, alan adını kaydettirdiği tescil kuruluşunun hüküm ve koşullarına tabidir; örneğin, belirli bir davranış kuralına uymak veya tescil ettiren ve tescil kuruluşunu, kullanımından kaynaklanan herhangi bir yasal veya hukuki işleme karşı tazmin etmek. alan adı. Alan adı tescil ettirenlerin, kayıt ücretlerinin ödenmesi ve doğru verilerin zamanında sunulması ve zamanında güncellenmesi gibi bu hüküm ve koşullara dahil edilen belirli sorumlulukları vardır.

Kayıt şirketleri, ICANN tarafından akredite (yasal güvence) edilmiş ve alan adlarını satmaları için kayıt otoriteleri tarafından onaylanmış kuruluşlardır. ICANN ile Kayıt Kuruluşu Akreditasyon Anlaşması (RAA) ve kayıt otoriteleriyle yaptıkları anlaşmalar ile bağlıdırlar. RAA, kayıt sorumlusu için WHOIS verilerinin bakımı, kayıtlara verilerin gönderilmesi, halka açık WHOIS sorgularını kolaylaştırma, alan adı tescil ettiren ayrıntılarının emanet edilmesini sağlama ve alan adı kayıt süresinin sona ermesiyle ilgili RAA koşullarına uyma dahil sorumlulukları belirler.

Bazı alan adı tescil sahipleri, bir bayi aracılığıyla kaydolmayı seçebilir. Bu kuruluşlar, kayıt şirketleriyle bağlantılıdır veya sözleşmeleri altındadır ve genellikle web barındırma, e-posta posta kutuları vb. Gibi başka hizmetler sunarlar. Bayiler, hizmetlerini sattıkları kayıt kuruluşlarıyla olan sözleşmelerine bağlıdır; ICANN tarafından akredite edilmemişlerdir. Bununla birlikte, adına yeniden satış yaptıkları kayıt şirketi, alan adı kaydı için sponsor olmaya devam edecek ve bayi tarafından satılan alan adlarından sorumlu olacaktır.

Alan adınızın süresi dolduktan sonra, korumak istediğiniz etki alanlarını kaybetmekten sizi korumak için birkaç adım vardır. Alan adınızın sona erme tarihinden yaklaşık 30 gün önce, listelediğiniz e-posta adresine mesaj gelecektir. O bakımdan kontrol panelinizin iletişim kısmında güncel email adresini yazmalısınız. Firma bu email adresi ile irtibata geçecektir.

Alan adınızın yenileme tarihinde veya öncesinde ödemeyi yapmazsanız, alanı adınızın süresi dolar. Bu konuya önem vermek gerekir üzerinde yıllarca çalıştığınız marka ismini kaptırabilirsiniz. Bu süreleri takip eden kişiler vardır.

Domain aldıktan sonra işiniz veya yapacağınız tanıtım ile ilgili içerik üretmeniz gerekli. Çeşitli resimler, videolar siteniz de ziyaretçi kalma süresini arttır. Daha sonrasında web sitesi için araştırma yapmalısınız. İnternet üzerinden yazılım bilmeden yapabileceğiniz siteler mevcut. Ben uğraşamam diyorsanız tasarımcı veya şirketler ile iletişime geçiniz.

Tasarım bittikten sonra dosyalarınızı aktarmak için hosting hizmeti almalısınız. Bu hizmet sizin tasarımızın yayınını yapacaktır. Bu oldukça önemli emeğinizin karşılığı için kaliteli firmaları tercih ediniz. Çünkü bağlantı sorunu ve sürekli bakım çalışması olması sitenizin kopmasına neden olur. Bu sorunlar ziyaretçi sayısını düşürecektir.

alan adı,domain

Alan adı (domain) Uzantıları Hakkında
1980'lerin başından önce, bir ağdaki bir ana bilgisayarı ziyaret etmek için, kullanıcının, rakamlardan ve noktalardan oluşan sayısal bir kod dizisi olan bir IP adresi yazması gerekirdi. Bu ilk ağdaki bilgisayarlar, bu sayısal İnternet Protokolü (IP) Adreslerini kullanarak birbirleriyle iletişim kurabiliyor ve birbirlerini bulabiliyorlardı.

O zamanlar internette çok fazla bilgisayar olmadığı için bu sistem yönetilebilirdi.

İnternet öncüleri, karmaşık sayısal IP adreslerinin kendilerini belirli bir alan adıyla ilişkilendirmesine izin veren bir alan kayıt sistemi olan web sitesi Alan Adı Sistemi (DNS) olarak bildiğimiz şeyi yarattı. Bu nedenle, 75.839.021.73 gibi hemen hemen tüm diğer IP adreslerine benzeyen zor bir sayı dizisini hatırlamak yerine, bir kişinin yalnızca bir URL'yi hatırlaması yeterli oldu.
Örneğin : atillagoktan.com

Ocak 1985'te, İnternet Tahsisli Sayılar Otoritesi (IANA) olarak bilinen bu internet sınıflandırmasından sorumlu bilgisayar bilimcileri topluluğu, ilk altı üst düzey alanı yarattı: .com, .net., .edu, .gov ve .org. çok geçmeden, .tr, .ca veya .us gibi ilk iki karakterli ülke kodu alan adı uzantıları oluşturuldu.

.com
Ticari alan adı olarak üretilmiş olmasına rağmen her tür site için kullanılmaya başlamıştır. "commercial" anlamına gelmektedir. İnternetin yaygınlaşması etki alanı halka açıldı ve kısa sürede ağ, işletmeler, web siteleri ve e-postalar için en popüler üst düzey etki alanı haline geldi.

.net
"Network" kelimesinden kısaltılmıştır.

.org
Organizasyonlar için kullanılır. Kâr amacı yoktur.

.biz
Ticaret, iş anlamına gelen "business"  kelimesinden kısaltılmıştır.

.info
Uzantısı bilgi anlamına gelmektedir. İngilizcede "information" kelimesinin kısaltılmışıdır.

.pro
Professional" kelimesinin kısaltılmışıdır.

.name
Gerçek isimler için bu uzantı kullanılmaktadır. İngilizcede "nickler" kelimesinden üretilmiştir.

.edu
Eğitim kurumları için türetilmiş bir alan adı uzantısıdır. "education" kelimesinin kısaltılmışıdır.

.gov
Devlet kuruluşlarının alan adı uzantısıdır. "government" kelimesinin kısaltılmışıdır.

.ag
Altyapı şirketleri ve internet servis sağlayıcıları gibi ağ teknolojilerine katılan kuruluşlar içindir.

alan adı,domain

İlk Web ve Domain Hakkında
İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee, 1989 yılında CERN'de çalışırken World Wide Web'i (WWW) icat etti. Web, başlangıçta dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerdeki ve enstitülerdeki bilim adamları arasında otomatik bilgi paylaşımı talebini karşılamak için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Sitede HTML ile ilgili bilgilere yer veriliyor ve bir internet sitesinin nasıl kurulacağı anlatılıyor.

1990 yılının sonunda, Tim Berners-Lee, fikirlerini gösteren ilk Web sunucusuna ve CERN'de çalışan tarayıcıya sahipti. Web sunucusunun kodunu bir NeXT bilgisayarda geliştirdi. Yanlışlıkla kapatılmasını önlemek için, bilgisayarda kırmızı mürekkeple yazılmış bir etiket vardı: Bu makine bir sunucudur. BUNU KESMEYİN !!

alan adı,domain

Web tarihinin ilk domaini
15 Mart 1985 yılında kayıtlara geçen Symbolics uzantısı com'dur. Symbolics o yıllarda oldukça popüler bir bilgisayar firması olmasına karşın ilgili domain 2009 yılında XF satıldı.

Domain yıllık kiralanır. Hosting hizmeti için çeşitli paketler vardır.

satılık domainler,domain,
domain hakkında
ikinci el domainler

satılık domainler,domain,
domain hakkında
ikinci el domainler

satılık domainler,domain,
domain hakkında
ikinci el domainler

satılık domainler,domain,
ikinci el domainler