para kazandıran işler
Para Kazandıracak İşler - Mesleklerpara kazandıran işler,atilla göktan

Güneş Enerjisi Teknisyeni
Son iklim değişikliği ve çevre üzerindeki etkisi, şirketleri temiz teknolojiler denemeye zorladı. Önümüzdeki iki ila üç yıl içinde güneş enerjisi cihazlarının maliyetinin karşılanabilir hale geleceği tahmin ediliyor; bu nedenle güneş enerjisi teknisyenleri 2026 yılına kadar yoğun talep görecektir. Herkes gerekli teknik becerileri örgün eğitim almadan edinebilir. Bir teknisyenin ortalama maaşı, deneyim ve beceri düzeyine bağlı olarak 40.500 dolar civarındadır.

Rüzgar Enerjisi Teknisyeni
Çok sayıda özel ve devlet tarafından finanse edilen proje, çevre dostu bir çevreyi sürdürmelerine yardımcı olmak için rüzgar enerjisine güveniyor. US News Rankings'e göre piyasadaki en iyi bakım onarım işlerinden biridir. 2026 yılına kadar, ek olarak 5.600 Rüzgar Enerjisi Teknisyeni işi mevcut olacak. Bu teknisyenler rüzgar türbinlerinin onarımına, bakımına ve kurulumuna yardımcı olur. Bir rüzgar enerjisi teknisyeninin ortalama maaşı yaklaşık 54.000 dolar.

Dijital İçerik Uzmanı
Her şeyin dijital bir cihazla bağlantılı göründüğü dijital bir çağda yaşıyoruz. İşlerin yürümesini sağlamak için dijital içerik sağlayıcılar, teknoloji konusunda bilgili şirketlerin en önemli önceliği haline geliyor. Dijital içerik uzmanının rolü, iş unvanına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Evden çalışan bir grafik tasarımcı veya serbest çalışan bir dijital içerik uzmanı olarak tanımlanabilir. Bu işle ilgili tipik bir maaş skalası yoktur; ancak dijital içerik uzmanları çalışma saatlerinde çok fazla esnekliğe sahiptir.

Drone Pilotu
Drone'lar yaygınlaştıkça, birçok şirket halka açık bir yerde drone'ları kolayca idare edebilecek kişileri işe alıyor. Belki de Amazon, gadget'larını paket teslimatları için manevra yapmak için drone pilotları kullanan bir şirketin en popüler örneğidir. Yerel yönetimler dronlara izin vermek için yeni yasalar çıkardığından, şehir hükümetleri çevre temizliği ve hava durumu raporları gibi projeler için zaten dron pilotları işe alıyor. Eğer dronları idare etmekte iyiyseniz, devlet sektöründe ortalama maaşlar 33.000 ile 44.000 $ arasında olduğu için dron pilotu olmanın zamanı gelmiş olabilir. Amazon gibi özel şirketler, başlangıç ​​ödeme ölçekleri 50.000 dolardan fazlaya ulaşabileceğinden daha yüksek ödeme yapar.

Hvac Teknisyeni
Bu modern çağda, yeni binalar, kurulum sürecini dikkatli bir şekilde yönetebilen sertifikalı kurulum teknisyenleri talep etmektedir. Buna göre, HVAC teknisyenleri, fütüristik cihazları kurmak ve yönetmek için güvenli çözümler sağlama konusunda uzman oldukları için talep görmektedir. İki yıllık bir üniversiteye kaydolarak kolayca HVAC teknisyeni olabilirsiniz. Birçok kolej ayrıca bir yıllık hızlandırılmış program sunar; bazıları da 15 aylık kursu geçme konusunda iş garantisi sunar.

Döner Matkap Operatörü
Petrol ve gaz platformları, sondaj operasyonlarını halletmek için döner sondaj operatörlerinin operasyonel becerilerine güvenir. Makinelerin montajı ve sökülmesiyle ilgili çeşitli görevleri denetlerler. Döner matkap operatörleri, makinelerin bakımından sondaj ekibinin yönetimine kadar sondaj operasyonlarının bel kemiğidir. Alana girmek için örgün eğitim gerekli değildir. Çoğu operatör, petrol kulelerinde çalışarak ilk elden deneyim kazanarak başlar. Tıpkı bir motor tamircisi gibi, döner matkap operatörü de makineleri, aletleri, çevresi ve güçlü teknik uzmanlığı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Sahada öngörülen toplam istihdamın 2026'da 20.000'den fazla olması bekleniyor. Döner matkap operatörünün ortalama maaşı yaklaşık 58.000 dolar.

Kişisel Bakım Görevlisi
Nüfus yaşlandıkça, yaşlılar birinin onlara bakmasını ister. Kişisel bakım görevlisi, yaşlıların kişisel ihtiyaçlarıyla ilgilenir. Bireylerin dişlerini fırçalamalarına, banyo yapmalarına veya banyoları kullanmalarına yardımcı olma gibi küçük işleri yapmalarına yardımcı olabilirler. Başkalarına yardım etmekte iyi olan bireyler için yüzlerce ve binlerce iş mevcuttur. Kişisel bakım görevlisi için resmi eğitim şartı yoktur. Saygın bir ajans kolayca 20.000 $ 'dan başlayan bir iş sağlayabilir çünkü piyasada fazladan para kazanmak isteyen herkes için 770.000'den fazla yeni iş mevcuttur.

Ağır Kamyon Şoförü
Büyük kamyonların tekerleklerinin arkasında oturma bilgisine ve deneyimine sahipseniz, ağır kamyon sürücüleri NAFTA (Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması) ve diğer ticaret yolları nedeniyle yüksek talep görmektedir. Önde gelen bir kariyer web sitesi istatistiklerine göre, dar alanlarda kamyon manevrası yapma becerisine sahip yerel sürücüler için de çok sayıda iş ilanı var.

Veri Analisti
Bilgi akışı, kuruluşların bilgilerini kontrol etmelerini ve yönetmelerini zorlaştırdı. İnternetin ortaya çıkışından bu yana, büyük kuruluşlar genellikle mevcut bilgileri anlamlandırmakta zorlanırlar. Sonuç olarak, veri analistleri gelecekte yüksek talep görecektir. Analistin rolü, verilerdeki kalıpları belirlemek ve bu verileri anlaşılabilir bir şekilde anlamlı bir şekilde sunmaktır. Bir veri analistinin tipik maaşı, yılda 50.000 ila 75.000 dolar arasında değişmektedir.

Tamir İşleri
Hem marangozlar hem de tesisatçılar Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da yüksek talep görmektedir. Bu işler herhangi bir derece gerektirmez; ancak, ticaret sertifikası ödeme düzeyini artırır. Bir marangoz, dolapları kurmaktan köprü için somut formlar oluşturmaya kadar birçok şey yapabilir. Sağlam bir emlak piyasası ile her zaman iyi bir tamirciye ihtiyaç olacaktır. Aynı şekilde, tesisatçılar evlerde, ofislerde ve halka açık yerlerde boru sistemleri kurar ve bakımını yapar. Bu işlerin şu andan itibaren 2026'ya kadar ortalamadan çok daha hızlı büyümesi bekleniyor. Bu esnafların her biri için yaklaşık 80.000 iş ilanı var; marangozlar ve tesisatçılar için ortalama maaş sırasıyla 52.000 $ ve 58.000 $'dır.

Webmaster Notu
Kişiler araştırmalar ve sertifikalar sayesinde kendilerine yeni meslekler kazandırabilir. Ek iş fırsatlarını takip edip paraya çevirebilir.

Herkes okuma fırsatı bulamamış olabilir. Ancak iş bulamayacak anlamına gelmez. Araştırmalar gösteriyor ki üniversite mezunları her işi kabul etmediği için iş bulmaları zorlaşıyor.

Bunun yanında kendini geliştirmiş ve iletişim becerileri kuvvetli bir boyacı ve çatı ustası işsiz kalmıyor. Tatminkâr ücretler aldıklarını biliyorum.


para kazandıran işler
meslekler
webmaster

para kazandıran işler
meslekler
webmaster

para kazandıran işler
meslekler
webmaster

para kazandıran işler
meslekler
webmaster
para kazandıran işler
meslekler
webmaster