webmaster atilla
Başarı Üzerine Makale


kişisel gelişim,makale

Kimanzi Constable
Editör - Yazar


Hepimiz alışkanlıkların hayattaki başarınıza yardımcı olabileceğini veya zarar verebileceğini biliyoruz. Kötü alışkanlıklar sizi yapmak istediğiniz şeylerden uzaklaştıran bir yaşam tarzına dönüşebilir ve iyi alışkanlıklar aksiyon ve başarı dolu bir yaşam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Eğer saygı duyduğunuz birine, başarılı olan birine bakarsanız, onların her günü en büyük hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak şeyleri yaparak geçirdiklerini görürsünüz. Bu onların mükemmel oldukları anlamına gelmez çünkü kimse mükemmel değildir ama hayatlarında mükemmel olmayan şeylere rağmen, olumlu etkisi olan hamleler yapmaya devam ederler. Ve günlük alışkanlıklarıyla başlar.

Başarılı insanlar 5 alışkanlığı uyguluyor

1-Başarılı insanlar, günlerini önceki gece planlarlar.

Bir planınız olmadığında yoldan çıkmak kolaydır. Gününüzün nasıl görüneceğini planlamadan, ne yapmak veya başarmak istediğinizi bilmeden uyanırsınız. Başarılı insanlar, ertesi gün için kendilerine net hedefler vermeden önce geceyi biraz zaman geçirirler. Sonra uyanırlar ve listelerine girerler.

Hayat her zaman planlandığı gibi gitmez, ancak bir planla ivme kaybetmeden uyum sağlayabilirsiniz.

2-Başarılı insanlar ilham almak için kitap okurlar.

Ne kadar zaman okumanız gerektiğine dair tanımlanmış bir uzunluk yoktur, ancak günlük bir okuma alışkanlığı oluşturmak bilginizi genişletecek ve başarıya giden yolculuğunuzda size yardımcı olacaktır.

3-Başarılı insanlar sağlıklarını bir öncelik haline getirir.

Ne yediğiniz ve ne kadar egzersiz yaptığınız hayatınızın her alanını etkiler. Başarılı insanlar egzersizlerini sıfırlama ve planlama zamanı olarak kullanırlar. Ve günlük yapılacaklar listesindeki her şeyi başarmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi verecek akıllı yiyecek seçimleri yaparlar.

4-Başarılı insanlar, başkalarının yaptıklarından rahatsız olmazlar.

Başkalarının başarıya giden yolculukları ilham verici olabilir; hataları, zaferleri, ne yapılacağı, ne yapılmayacağı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Ancak ilerlemenizi onlarınkiyle karşılaştırmaya başlarsanız, onların hikayelerini ilham kaynağı olarak kullanmak yerine kıskanç, stresli, değersiz hissedebilirsiniz.

5-Başarılı insanlar her günü son günmüş gibi yaşarlar.

Hayat kısa ve ne zaman biteceğine dair bir garanti yok. Başarılı insanlar her günü son günleriymiş gibi yaşarlar ve her andan en iyi şekilde yararlanır. Siz de öyle yapmalısınız.

Büyük bir hedefe baktığınızda, başarmaya çalıştığınız şeyin büyüklüğü karşısında hayal kırıklığına uğramanız yaygındır. Her gün iyi alışkanlıklar edinmeye kararlı bir şekilde uyanırsanız, başarı için kendinize daha iyi bir şans verirsiniz.

Webmaster Görüşleri
Bence başarı göreceli bir kavramdır. Herkes başarılı olmak ister. Ancak başarılı olup mutsuz birçok kişi var. O bakımdan hedeflerin doğrultusunda çalışırken öncelikli olarak sağlığını ve huzurunu düşünmelisin.başarı makalesi oku

başarı makale

başarı makale

başarı makalesi oku
başarı makale