webmaster atilla
Mutluluk Üzerine Makale


kişisel gelişim,makale

YEC
Genç Girişimci Konseyi


Mutluluğu bulmak, gölgeleri kovalamak gibi görünebilir. Yine de, en mutlu insanlar mutlaka en çok gülen insanlar değildir. Hayatlarında mutlak heves ve tatmin gösteren insanlardır. Her sabah uyanmaktan heyecan duyarlar ve günün sonunda sakin ve mutlu hissederler.

Mutluluk günlük bir iştir. Bu, neşeyi seçmekle ilgili ve zihniyetinizi değiştirmek ve gerçekten, gerçekten hayattan zevk almak için yapabileceğiniz basit şeyler var.

1-Minnettarlık oldukça önemli

Her gün şükran pratiği yapmak, sahip olmadıklarınıza odaklanmak yerine hayatınızda sahip olduğunuz tüm olumlu şeyleri takdir etmenizi sağlar. Her sabaha, son 24 saatte olan ve minnettar olduğum üç ila beş şeyi yazarak başlıyorum. Her güne olumlu bir şekilde başlamamı teşvik ediyor, bu da yoluma çıkan her şeyin üstesinden gelmeme yardımcı oluyor.

2-Aileyi Önceliklendirmek

Toplum olarak mutsuz olduğumuza inanıyorum çünkü işe çok fazla odaklanıyoruz ve ailelerimize yeterince odaklanmıyoruz, ve bunun için suçluluk duyuyoruz. Hayatlarımızı tersine mühendislik yapmak ve aileyi ön plana çıkarmak işinize amaç kazandıracak ve sizi daha mutlu edecektir.

3-Hayır demek

Gerçekten yapmak istemediğiniz şeylere "hayır" demek, mutluluğun artmasına ve kızgınlığın azalmasına neden olur çünkü zamanınızı en iyi şekilde geçirmeye karar veriyorsunuz. Mutsuz insanlar mutsuzdur çünkü hayatları üzerinde genellikle bu kontrole sahip değillerdir.

4-Odağı Değiştirme

Kendimizi iyi hissettiren bir şey yaptıktan sonra beynimiz bir kimyasal dopamin salgılar. Bir şeyi tamamlamış olmak bir tatmin duygusudur. Benim için işimde huzur buluyorum. Ne zaman biraz üzgün hissetsem, odağımı olumsuzdan olumlu duygulara çeviren bir göreve kendimi şımartıyorum.

5-Kişisel Bakıma Öncelik Verme

Her zaman kendine dikkat et, ilk sağlıklı olmayı hedeflemek, mutluluğunuzu yükselecek. Yeterince uyumak, egzersiz yapmak, besleyici yiyecekler ve dinlenmek için zaman ayırmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ve sağlığınıza öncelik vererek, işte başarılı olacaksınız ve her şey çok daha iyi bir şekilde bir araya gelecektir.

6-Kendinize Yatırım Yapmak

Öğretim kendinizi mutlu olmak için sen için yapabileceğiniz tek ve en önemli şey haline mutlu. Herhangi bir iş hedefi gibi, kişisel hedeflere sahip olmalısınız. Kendini geliştirme, kendini sevme ve kendine değer verme, mutlu olmanın anahtarlarıdır. Kendinize karşı dürüst olmak zor ama gereklidir çünkü sizi gerçekten neyin mutlu edip neyin mutlu etmediğini öğreneceksiniz.

7-Yoga ve Meditasyon Yapmak

Bir rutine sahip olmak çok önemlidir. Erken kalkın 5 veya 6'yı hedefliyorum ve dünyanın geri kalanı uyurken kendinize biraz zaman ayırın. Her gün, tercihen sabahları yoga ve sonrasında meditasyon yapın, sadece 10 dakika da olsa. Olumlu bir zihniyete sahip olmak için çok önemli olan sakinlik ve minnettarlık pratiği yapmanın harika bir yolu.

8-Kısa Farkındalık Egzersizleri Yapmak

Farkındalık uygulamasının üretkenlik ve duygusal refah üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Daha iyi uyuyacak, daha enerjik hissedecek ve yararsız düşüncelerle daha kolay savaşacaksınız. Yapmanız gereken tek şey, tamamen o anda kaldığınız 10 saniyelik egzersizler. Bunu günde 100 kez yapın, bu sadece 16 dakika demektir ve her zamankinden daha canlı hissedeceksiniz.

9-İçme Suyu

Dehidrasyon bir kişiyi perişan edebilir. Hayatta kalmak için hepimizin suya ihtiyacı vardır ve vücudumuz susuzluk ve huysuzluk gibi sinyaller gönderir. Ruh halinizi iyileştirmek ve sağlıklı kalmak için günde enaz 5 bardak su için. İçme suyu basit ama önemli ve etkilidir.

Ayrıca, hayata olumlu bakan ve sizi destekleyen insanlarla kendinizi bulun ve etrafınızı sarın iyi arkadaşlar ve aile, her gün gümüş astarları bulmanıza yardımcı olacaktır. O zaman iyiliğini geri verebilirsin.

10-Sağlıklı Yiyecekler Yemek

Daha sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmaya başlayana kadar ne kadar yağlı, sağlıksız yiyeceklerin sizi ve ruh halinizi ne kadar etkilediğini anlamazsınız. Vücudunuza özen gösterdiğinizde doğal ve otomatik olarak daha iyi hissedeceksiniz ve buna doğru beslenmeyi de dahildir.

11-Gönüllülük

Başkalarına verme pratiği yaptığınızda, sadece onlara değil, kendinize de yardım etmiş olursunuz. Çevrenizdekilere yardım etmek için zamanınızı, paranızı ve kaynaklarınızı gönüllü olarak kullanın. Bir hayır kurumuna bağış yapın, başkalarına yardım etmek için zaman ayırın veya bilgilerinizi paylaşın. Gönüllülük, günlük yaşamın stresini gidermeye yardımcı olur ve sizi almak yerine vermek yerine koyar.

12-Rastgele İyilik Yapmak

Bazı araştırmalar, “iyilik yapan” insanların daha mutlu olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, kendinizi biraz rahatlatmak için gün boyunca rastgele iyilik yapmayı düşünün. Anında hareket etmek yerine geri verme zamanı planlamak, alıcı için daha beklenmedik ve en azından benim görüşüme göre daha iyi hissettiriyor!

13-Kararları Azaltma

Gün içinde vermeniz gereken küçük kararları azaltın. Kararları azaltmak zihninizdeki karmaşayı ortadan kaldırır ve enerjinizi en çok değer verdiğiniz şeylere odaklamanızı sağlar. Önem verdiğiniz şeylere ne kadar çok zaman ayırırsanız, hayatınız o kadar neşeli olur.

14-Kendini Fazla Ciddiye Almamak

İnsanlar kendilerini çok ciddiye alma eğilimindedir ve başkalarının kendileri hakkındaki görüşleriyle çok ilgilenirler. Set hedefleri size her zaman ve bir sonraki seviyeye kendinizi almaya gayret edilmesi, ancak ve ne elde ettik kim ile mutlu olmak unutma. Her zaman kutlamaya değer bir şey vardır.

15-Kusurlarınızı Kabul Etme

Mutlu insanlar, hatalarından dolayı kendilerini affedenlerdir. İşlerin ters gittiğini ve mükemmel olmadıklarını anlarlar. Kusurlarını kabul edebilir ve yine de bütün benliklerini kucaklayabilirler. Kendinizi tam olarak kabul etme pratiği yapabilir ve ayrıca istikrarlı, uzun vadeli mutluluk için bir iç huzuru geliştirebilirsiniz.


  Kişisel Gelişim Makalesi

  Özgüven Makalesi

  Benlik Makalesi

  Ego Makalesi

  Pozitif Düşünce Makalesi

  Mutluluk Makalesi

  Sosyal Medya Makalesi

  Başarı Makalesi


  Zeki'nin Hikayesini Dinle

  Madde Bağımlısı İlknur'un Hikayesini Dinle

  Fatma'nın Hikayesini Dinle

  Murat'ın Hikayesini Dinle

  Ali ve Buse'nin Hikayesini Dinle

  Gerçek Hayat Hikayeleri Oku

  Videolar

  Göbeklitepe - Son Doong Mağarası - Antarktika

  Kapadokya Hakkında

  Dünya Şehirleri

  Paylaşımlar

mutluluk makale

mutluuk makale

mutluluk makale

mutluluk makale
mutluluk makale