webmaster atilla
Pozitif Düşünce Üzerine Makale


kişisel gelişim,makale

Larry Alton
Araştırmacı - Yazar


Pozitif düşüncenin gücü popüler bir kavramdır ve bazen biraz klişe olabilir. Ancak pozitif düşüncenin fiziksel ve zihinsel faydaları birçok bilimsel çalışma ile gösterilmiştir.

Olumlu bir zihniyet size daha fazla güven verebilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve hatta hipertansiyon, depresyon ve diğer stresle ilişkili bozukluklar gibi durumların gelişme olasılığını azaltabilir.

Olumlu düşünmeyi olumlu imgeleme, olumlu kendi kendine konuşma veya genel iyimserlik olarak tanımlayabilirsiniz. Düşünme ve daha olumlu olma konusunda etkili olmak istiyorsanız, süreç boyunca size yardımcı olacak somut örneklere ihtiyacınız olacak.

1-Güne olumlu bir onaylama ile başlayın.

Sabaha nasıl başladığınız, günün geri kalanının tonunu belirler. Geç uyandınız, paniklediniz ve günün geri kalanında iyi bir şey olmamış gibi hissettiniz mi? Bunun nedeni, güne olumsuz bir duygu ve deneyimlediğiniz diğer her olayı taşıyan kötümser bir bakış açısıyla başlamanız olabilir. Bunun size hakim olmasına izin vermek yerine, güne olumlu onaylamalarla başlayın. Kendinizi aptal gibi hissetseniz bile aynada kendinizle konuşun, "Bugün güzel bir gün olacak" veya "Bugün harika olacağım" gibi ifadeler kullanın. Gününüzün ne kadar geliştiğine şaşıracaksınız.

2-Küçük de olsa iyi şeylere odaklanın.

Neredeyse değişmez bir şekilde, gün boyunca engellerle karşılaşacaksınız mükemmel bir gün diye bir şey yoktur. Böyle bir zorlukla karşılaştığınızda, ne kadar önemsiz veya önemsiz görünürse görünsün, faydalara odaklanın. Örneğin, trafikte sıkışıp kalırsanız, favori podcast'inizin geri kalanını dinlemek için şimdi nasıl zamanınız olduğunu düşünün.

3-Kötü durumlarda mizah bulun.

En karanlık veya en zorlu durumlarda bile mizahı deneyimlemenize izin verin. Kendinize bu durumun daha sonra muhtemelen iyi bir hikaye oluşturacağını hatırlatın ve bununla ilgili bir şaka yapmaya çalışın. Örneğin işten çıkarıldığınızı öğrendiniz, son gününüzü geçirebileceğiniz en saçma yolu veya kanguru eğitmeni veya balonlu sakız heykeltıraş gibi bir sonraki yapabileceğiniz en saçma işi hayal edin.

4-Başarısızlıkları derse dönüştürün.

Mükemmel değilsin birden çok bağlamda, birden çok işte ve birden çok kişiyle hata yapacak ve başarısızlık yaşayacaksınız. Nasıl başarısız olduğunuza odaklanmak yerine, bir dahaki sefere ne yapacağınızı düşünün başarısızlığınızı bir derse dönüştürün. Bunu somut kurallarla kavramsallaştırın. Örneğin, sonuç olarak projeleri yönetmek için üç yeni kural ortaya koyabilirsiniz.

5-Olumsuz iç konuşmayı olumlu iç konuşmaya dönüştürün.

Olumsuz kendi kendine konuşma kolayca ortaya çıkabilir ve genellikle fark edilmesi zordur. Bu konuda çok kötü olduğumu düşünebilirsin ya da denememeliydim. Ancak bu düşünceler içselleştirilmiş duygulara dönüşür ve kendinizle ilgili kavrayışlarınızı pekiştirebilir. Kendinizi bunu yaparken yakaladığınızda, durun ve bu olumsuz mesajları olumlu olanlarla değiştirin. Bu planlandığım gibi gitmedi belki bir dahaki sefere.

6-Olumlu arkadaşlar, akıl hocaları ve iş arkadaşları bulun.

Kendinizi olumlu insanlarla çevrelediğinizde, olumlu bakış açıları, olumlu hikayeler ve olumlu onaylamalar duyarsınız. Olumlu sözleri, kendi düşünce tarzınızı etkileyecek ve daha sonra sözlerinizi etkileyecek ve benzer şekilde gruba katkıda bulunacaktır. Hayatınızı dolduracak pozitif insanlar bulmak zor olabilir, ancak hayatınızdaki olumsuzluğu sizi tüketmeden önce ortadan kaldırmanız gerekir. Başkalarının pozitifliğini artırmak için elinizden geleni yapın ve pozitifliklerinin sizi aynı şekilde etkilemesine izin verin.

Her durumda hemen herkes bu dersleri kendi yaşamına uygulayabilir ve olumlu tutumlarını artırabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, pozitif düşünme bileşik getiriler sunar, bu yüzden ne kadar sık uygularsanız, o kadar büyük faydalar elde edersiniz.


  Kişisel Gelişim Makalesi

  Özgüven Makalesi

  Benlik Makalesi

  Ego Makalesi

  Pozitif Düşünce Makalesi

  Mutluluk Makalesi

  Sosyal Medya Makalesi

  Başarı Makalesi


  Zeki'nin Hikayesini Dinle

  Madde Bağımlısı İlknur'un Hikayesini Dinle

  Fatma'nın Hikayesini Dinle

  Murat'ın Hikayesini Dinle

  Ali ve Buse'nin Hikayesini Dinle

  Gerçek Hayat Hikayeleri Oku

  Videolar

  Göbeklitepe - Son Doong Mağarası - Antarktika

  Kapadokya Hakkında

  Dünya Şehirleri

  Paylaşımlar

pozitif düşünce makale

pozitif düşünce makale

pozitif düşünce makale

pozitif düşünce makale
pozitif düşünce makale