Taşkın Kontrol Mühendisi,atilla göktan
Taşkın Kontrol Mühendisi - Geleceğin MeslekleriFord Avustralya, Deakin Üniversitesi ve Griffith Üniversitesi'nden bir proje çalışması

Taşkın Kontrol Mühendisi,atilla göktan,meslekler
İklim değişikliği, ortalama deniz seviyesinde önemli bir küresel artışa neden oldu. Lokalize aşırı fırtına olayları genellikle aşırı yağmur üretir ve sele neden olur, bu nedenle tüm su yönetimi stratejilerinin su hacmindeki büyük değişikliklerle başa çıkması gerekir. Akıllı şehirler yeniden tasarlandı, ulaşım seçenekleri yeniden müzakere edildi ve hatta bireysel evler için yağmur suyu yönetimi yeniden gözden geçirildi. Mangrovlar, bataklıklar, sulak alanlar, istiridye yatakları ve mercan resiflerinden oluşan canlı kıyı şeritleri, kıyı şeritlerini korumak için yeniden oluşturulmuştur. Yapay zeka sensörlerini ve çevresel izlemeyi kullanan teknolojiler, gerektiğinde hareketli sel engellerini yönetir. Bunlar, selin etkilerini azaltarak suyu kanalize edebilir veya dalga enerjisini dağıtabilir.

Yağmur bahçeleri ve yeşil çatılar gibi yeşil altyapı, yağmur suyunu, yağmur suyunu ve yağmur suyunu emen doğal tasarımlara yönlendirmek için kullanılır. Akıllı şehirler, büyük miktarda su ile başa çıkma yeteneklerini artırır, ancak topluluk temelli yağmur bahçeleri, biyolojik koruma bahçeleri ve biyolojik vadiler (suyu bitki örtüsü dolu hendeklere yönlendiren eğimli peyzaj özellikleri) geliştirir.

Böyle bir gelecekte, taşkın kontrol mühendisi, gerektiğinde iyi yönetilmeleri için bu sistemler hakkında yerelleştirilmiş bilgi sağlamak için bölgesel ve yerel topluluk büyüme koordinatörleri ile bağlantı kuracaktır.

Taşkın kontrol mühendisi, hidroloji ve su akışı yönetimindeki becerileri, entegre ekolojik anlayışlarla eşleşen en son teknolojileri kullandığından yüksek talep görecektir. Toplulukların sel zamanlarında sistemleri yönetebilmelerini sağlamak için kendi alanlarında lider olmanın yanı sıra iletişim ağı uzmanları olacaklar.


Taşkın Kontrol Mühendisi
Gelecekte meslekler
meslekler

Taşkın Kontrol Mühendisi
Gelecekte meslekler
meslekler

Taşkın Kontrol Mühendisi
Gelecekte meslekler
meslekler

Taşkın Kontrol Mühendisi
Gelecekte meslekler
meslekler
Taşkın Kontrol Mühendisi
Gelecekte meslekler
meslekler