webmaster atilla
Uzay Tatili - Uzay Oteli - Uzay Turizmiuzay tatili,uzay oteli
Sonunda, lüks bir Uzay otelinin (yapay yerçekimi ile tamamlanmış) yeni görünümleri piyasaya sürüldüğünden, Uzayda bir otel konaklamasının nasıl görüneceğini biliyoruz. Resmen Von Braun Uzay İstasyonu olarak adlandırılan Uzay oteli için planlar, konukların yemek yemesi, içmesi ve rahatlaması için toplanma alanları görevi görecek modern tasarım unsurları ve modülleri ile şık konuk odaları gösteriyor.

Tekerlek şeklindeki dönen yapı beklendiği gibi fütüristik olsa da, gemideki deneyim oldukça tanıdık gelebilir. Otelin kıdemli tasarım mimarı Tim Alatorre, Ağustos ayında Dezeen'e verdiği demeçte, yolcu gemilerinde gördüğünüz pek çok şey olacak: restoranlar, barlar, müzikal konserler, film gösterimleri ve eğitim seminerleri planlanıyor.

The Gateway Foundation'ın bir projesi olan Uzay istasyonu açıldığında konuk odaları olarak işlev görecek 24 ayrı modüle sahip olacak. Ancak filmlerde tasvir edilen Uzay istasyonlarındaki gibi yalnızca steril, endüstriyel yüzeyleri görmeyi beklemeyin. The Gateway Foundation bir basın bülteninde Alatorre ve ekibinin ahşap ve taş gibi doğal unsurları taklit eden ancak yörünge için tasarlanmış malzemeler kullanmak istediklerini söyledi. Toprak tonları da 500 fit kareye kadar çıkacak odalara sıcaklık katacak. Ve tabii ki, her oda Dünya'nın eğriliğinin yıldız bir görüntüsüne sahip olacak.

Von Braun Uzay İstasyonu haftada 100 misafire ev sahipliği yapacak, ancak gemide herhangi bir zamanda 100'den fazla mürettebat üyesi, bilim adamları ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere 450'ye kadar kişi olacak.
uzay tatili,uzay oteli
Uzay istasyonunun bazı alanlarda araştırma tahsis edilecek olsa da, misafirleri otelin olandan çok farklı koşullar beklemelidir Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlar ile uğraşmak zorunda. Von Braun Uzay İstasyonu, misafirleri rahat ettirmek için yavaş bir dönüş hızına sahip olacak ve belki daha da önemlisi yapay yerçekimine sahip olacak. Bir miktar yerçekimi kuvveti ile konuklar, Dünya yüzeyindekilere benzer şekillerde banyoyu kullanabilir, yemek yiyebilir ve içebilirler.

Alatorre, "Lüks bir yolcu gemisinde veya büyük bir otelde bekleyebileceğiniz tüm yemeklerin bulunduğu tam hizmetli mutfaklar planlıyoruz" dedi. "Yemek servisi için birçok lojistik sorun, yıllar önce yolcu gemisi endüstrisi tarafından çözüldü.

Otelin içme suyu Dünya'dan gelecek, duşlarda geri dönüştürülmüş sular olacak.

Ancak otelin bazı bölümlerinde konuklar sıfır yerçekimini deneyimleyebilecekler. Sonuçta bu Uzay boşluğu. Alatorre'ye göre, düşük yerçekimli basketbol, ​​düşük yerçekimli tramplen ve kaya tırmanışı alanları (muhtemelen Dünya'nın sizi çekmesinin ağırlığı olmadan önemli ölçüde daha kolay hale geldi).

Düşük yerçekimi tramplenleri şimdi yeni bir otel faaliyeti gibi görünse de, Alatorre bunu ve Uzay turizminin diğer birçok özelliğinin on yıldan biraz daha uzun bir süre içinde sıradan hissedeceğini tahmin ediyor. Alatorre, Dezeen'e verdiği demeçte, "Sonunda, tıpkı bir yolculuğa çıkmak veya Disney World'e gitmek gibi, insanların tatilleri için seçecekleri başka bir seçenek de Uzaya gitmek olacak" dedi. "Bunlar, Ay ve Mars'tan gelen ve gidenlerin uğrak limanları olacak, Uzaydaki gerçek şehirler olacak."
uzay tatili,uzay oteli


uzay tatili,uzay oteli,uzay,
Uzay Turizmi

uzay tatili,uzay oteli,uzay,
Uzay Turizmi

uzay tatili,uzay oteli,uzay,
Uzay Turizmi

uzay tatili,uzay oteli,uzay,
Uzay Turizmi
uzay tatili,uzay oteli,uzay,
Uzay Turizmi